Ayvalık Esnaf Odası

Başkanımız

Başkanımız


MELİH ÇAKIRCA

Ayvalık Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı

Ayvalık İlçe sınırları içerisinde Esnaf ve Sanatkarlar odasına 2450 Esnaf ve Sanatkarlarımız kayıtlı bulunmaktadır. 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu hükümlerine göre çatısı altında toplayan kamu tüzel kişiliğine sahip bir kuruluştur. Her ailede en az bir kişi esnaf ve sanatkarlıktan veya bunların faaliyetlerinden geçimini sağlıyor. Dolayısıyla esnaf ve sanatkarlarımız halkımız ile en yoğun teması olan grupların başında geliyor.

Bu sanal ortamda ise hemşerilerim ülkemizin ve şehrimizin en dinamik, en cefakar insanları olan esnaf ve sanatkarlarımızın çatı örgütüdür. Esnaf ve Sanatkarlarımız bizim can yoldaşlarımız, kader arkadaşlarımız. Onlar da bu platform aracılığıyla Sanal dünyanın sunduğu imkanlara daha fazla ulaşma şansına sahip olacak ,hem halkımız ,hem diğer üyelerimiz ,hem de odamız ile bu kulvardan da iletişime geçebileceklerdir. Odamız bu platformu esnaf ve Sanatkarlarımız açısından daha faydalı olacak şekilde sürekli yenilemeye ve geliştirmeye yönelik çabalarını aralıksız sürdürecektir. Böylece varlık sebebimiz olan üyelerimize yönelik hizmetlerimizi çağın getirdikleri ve gerektirdikleri ile daha uyumlu hale getirmeye çalışacağız .

Ayvalık Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak web sayfamızın tüm kullanıcılara faydalı olmasını temenni ederken tüm vatandaşlarımıza ve üyelerimize sağlıklı, bereketli ve huzurlu günler diliyorum.