Ayvalık Esnaf Odası

26 Nisan Tarihinde Açıklanan Yeni Tedbirler

26 Nisan Tarihinde Açıklanan Yeni Tedbirler

⚠️29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 5’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçilecektir.⚠️

Bu tarihler arasında kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. ❗️

?İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen üretim, imalat, gıda, temizlik, sağlık gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm işyerleri faali-yetlerine ara verecektir.

?Yeme-içme sektöründe sadece paket servisle hizmet verilebilecek, şartları uygun olan işletmeler bu hizmeti gerektiğinde kesintisiz devam etti-rebilecektir.

?Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir.

?Şehirlerarası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirlerarası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecektir.

?Önceki uygulamalardan farklı olarak bu defa, konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.

?Hizmetlerini sürdürecek olan kamu kurumlarındaki personel uzaktan veya dönüşümlü çalışmaya yönlendirilecektir.

?Uzaktan çalışan kamu personeli de sokağa çıkma sınırlamasına tabi olacaktır.

?Anaokulu, kreş, 8’inci ve 12’nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir.

?Tarım sektöründe çalışanların faaliyetlerini salgın tedbirlerine uygun şekilde yürütebilmesi için gereken düzenlemeler ayrıca yapılacaktır.

?İhtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkamayan yaşlı veya ağır hastalığı olan vatandaşlarımız VEFA ekiplerinden destek isteyebileceklerdir.