25.01.2022 - Ayvalık Esnaf Odası

26 Nisan Tarihinde Açıklanan Yeni Tedbirler

26 Nisan Tarihinde Açıklanan Yeni Tedbirler

⚠️29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 5’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçilecektir.⚠️

Bu tarihler arasında kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. ❗️

📌İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen üretim, imalat, gıda, temizlik, sağlık gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm işyerleri faali-yetlerine ara verecektir.

📌Yeme-içme sektöründe sadece paket servisle hizmet verilebilecek, şartları uygun olan işletmeler bu hizmeti gerektiğinde kesintisiz devam etti-rebilecektir.

📌Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir.

📌Şehirlerarası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirlerarası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecektir.

📌Önceki uygulamalardan farklı olarak bu defa, konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.

📌Hizmetlerini sürdürecek olan kamu kurumlarındaki personel uzaktan veya dönüşümlü çalışmaya yönlendirilecektir.

📌Uzaktan çalışan kamu personeli de sokağa çıkma sınırlamasına tabi olacaktır.

📌Anaokulu, kreş, 8’inci ve 12’nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir.

📌Tarım sektöründe çalışanların faaliyetlerini salgın tedbirlerine uygun şekilde yürütebilmesi için gereken düzenlemeler ayrıca yapılacaktır.

📌İhtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkamayan yaşlı veya ağır hastalığı olan vatandaşlarımız VEFA ekiplerinden destek isteyebileceklerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ